Kawa świeżo palona • broda. coffee • Espresso Maculato 60% Arabica / 40% Robusta • 1000g

 • Dodaj recenzję:
  • MACULATO1000
  • Producent: BRODA COFFEE
  • EAN: 5905683661522
  • Dostępność: Produkt w naszym magazynie. Wysyłka 24h Produkt w naszym magazynie. Wysyłka 24h
   Koszty wysyłki: Darmowa od 249 zł

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 58,86 zł Cena brutto: 72,40 zł

  Pochodzenie ziarna: Brazylia, Etiopia, Honduras, Wietnam
  Stopień palenia: 3/5
  Kwasowość: 2/5
  Body: 3,5/5
  Waga opakowania kawy: 1000 g
  Skład: 60% Arabica - 40% Robusta

  Espresso Maculato

  60% Arabica / 40% Robusta

  Witaj w królestwie, gdzie siła i majestat przyrody są równie imponujące jak groźny jaguar, który spogląda na Ciebie z opakowania. W wielu kulturach rdzennych ludów Ameryki Łacińskiej jaguar symbolizuje nie tylko siłę fizyczną, ale także moc ducha wojownika i opiekuna lasów. Jest on żywym obrazem połączenia z naturą, czego wyrazem jest jego znaczenie dla ekosystemów.
  Podobnie jak jaguar, ta wyjątkowa mieszanka kawy ma w sobie niezwykłą moc i charakter. Kawa ziarnista Espresso Maculato to mieszanka 60% szlachetnych ziaren Arabiki i 40% intensywnych ziaren Robusty.
  Ta tradycyjna kompozycja kawy uosabia harmonię między aromatem a intensywnością. Dzięki starannie dobranym proporcjom, wyczuwalna nuta robusty nie przytłacza, ale dodaje charakteru i głębi. Podczas degustacji można wychwycić subtelne aromaty wanilii oraz nuty rodzynek, tworząc niezapomniane doznania dla podniebienia.

  Espresso Maculato - charakterystyka

  Ta wyjątkowa kompozycja ujawnia subtelne oblicze robusty, pozbawiając ją typowej cierpkości i goryczy. Jest to kawa niezwykle przyjemna dla podniebienia, charakteryzując się niską kwasowością oraz wysokim body.

  Jej słodkawy aromat czyni ją idealną do kaw mlecznych, takich jak cappuccino czy latte macchiato. Jednak dzięki swojej wszechstronności sprawdzi się również do kaw czarnych

  Stopień Palenia: 3/5

  Kwasowość: 2/5

  Body: 3,5/5

  Przeznaczenie: ekspresy automatyczne, ekspresy kolbowe, kawiarki, alternatywne parzenie

  Espresso Maculato - profil smakowy

  Espresso Maculato to prawdziwe arcydzieło stworzone na wzór włoskiego stylu, oferujące zrównoważony, łagodny i lekko słodki smak.

  W pierwszym kontakcie z Espresso Maculato wyróżnia się intensywna nuta wanilii, która wspaniale uzupełnia się z wyrazistymi akcentami rodzynek.

  Na drugim planie, pojawiają się nuty czekoladowe, tworzące harmonijną całość smaku. To połączenie nadaje kawie niezapomniany charakter, podkreślając jej delikatną słodycz.

  Wyczuwalne nuty smakowe: czekolada, rodzynki, wanilia

  Świeżość i przechowywanie

  Zadowolenie oraz wygoda naszych Klientów jest dla nas najważniejsze. Do pakowania naszych kaw wykorzystujemy opakowania najwyższej jakości, ze specjalnym wentylem oraz zamknięciem w technologii "ZIPPER".

  Jaki wpływ na kawę ma opakowanie?

  Kawa świeżo palona do tygodnia czasu od wypalenia przechodzi proces najbardziej intensywnego odgazowania. Bardzo ważnym elementem w opakowaniu jest więc wentyl umożliwiający odprowadzenie nadmiaru gazów, przy jednoczesnym zachowaniu całości aromatu kawy.

  Zamknięcie "ZIPPER" umożliwia wielokrotne, szczelne zamknięcie kawy, mimo jej rozpakowania. Dzięki temu rozwiązaniu możemy być spokojni o świeżość naszej kawy przez długi czas, bez konieczności przesypywania kawy do szczelnych pojemników.

  Kategoryzacja kawy

  Speciality

  Ziarna najwyższej jakości. Zawartość wilgoci 10-12%. Brak wad kategorii pierwszej, nie więcej niż pięć wad kategorii drugiej. Punktacja pucharowa musi być wyższa niż 80 punktów i być wolna od błędów pucharowych.

  Premium

  Ziarna bardzo dobrej jakości. Zawartość wilgoci 9-13%. Do ośmiu wad, w tym wady kategorii pierwszej. Punktacja pucharowa wynosi zazwyczaj 75 – 79,75 punktów i jest wolna od błędów pucharowych.

  Exchange

  Ziarna dobrej jakości. Zawartość wilgoci 9-13%. Liczba defektów mieści się w przedziale 9-23. Wynik pucharowy będzie zazwyczaj poniżej 75.

  Bellow Standard

  Ziarna poniżej standardu. Zawartość wilgoci 7-15%. Liczba defektów do 86. Wynik pucharowy będzie zazwyczaj poniżej 60.