Kawa świeżo palona • broda. coffee • Espresso Grande Forza 50% Arabica / 50% Robusta • 1000g

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • Cena netto: 52,76 zł Cena brutto: 64,90 zł
  • Niedostępny

  Pochodzenie ziarna: Brazylia, Wietnam
  Stopień palenia: 3/5
  Kwasowość: 2/5
  Body: 4/5
  Waga opakowania kawy: 1000 g
  Skład: 50% Arabica - 50% Robusta

  Espresso GRANDE FORZA

  50% Arabica / 50% Robusta

  Witaj w magicznym królestwie władczych zwierząt, gdzie groźnie spoglądający goryl jawi się jako symbol potężnej mocy, jaką niesie ze sobą Espresso Grande Forza.
  Ta wyjątkowa mieszanka składa się z 50% aromatycznych ziaren Arabica i 50% intensywnych ziaren Robusty, co nadaje kawie charakteru bez utraty delikatności. Zbalansowane proporcje sprawiają, że Espresso Grande Forza to kawa o wyjątkowym smaku, odczuwalnym zarówno w intensywnym espresso, jak i kremowym cappuccino. Espresso Grande Forza, dzięki niskiej kwasowości, jest idealnym towarzyszem porannego rytuału, gwarantując wysoką zawartość kofeiny, która skutecznie i szybko pobudzi Cię na cały dzień.

  Espresso Grande Forza - charakterystyka

  Espresso Grande Forza to kawa o wysokiej gęstości, wyjątkowo niskiej kwasowości oraz zrównoważonym smaku, podkreślonym mocnym aromatem. Ta unikalna mieszanka, stworzona z dbałością o proporcje, doskonale sprawdzi się nie tylko do kaw czarnych, ale także jako idealna podstawa do przygotowania kaw mlecznych.

  Stopień Palenia: 3/5

  Kwasowość: 2/5

  Body: 4/5

  Przeznaczenie: ekspresy automatyczne, ekspresy kolbowe, kawiarki, alternatywne parzenie

  Espresso Grande Forza - profil smakowy

  Espresso Grande Forza to unikalna mieszanka łącząca bogactwo tradycyjnych aromatów z subtelną nutą egzotyczną, tworząc niezapomniane doznania smakowe.

  Na pierwszym planie dominuje intensywna czekolada oraz orzechy laskowe - charakterystyczne smaki dla ziaren pochodzenia brazylijskiego.

  W miarę jak nuty czekolady i orzechów układają się w harmonijną całość, pojawia się delikatna nuta egzotyczna. To zasługa ziaren pochodzących z Wietnamu, które wnoszą do mieszanki subtelny smak przypraw egzotycznych.

  Wyczuwalne nuty smakowe: czekolada, orzechy laskowe, przyprawy egzotyczne

  Świeżość i przechowywanie

  Zadowolenie oraz wygoda naszych Klientów jest dla nas najważniejsze. Do pakowania naszych kaw wykorzystujemy opakowania najwyższej jakości, ze specjalnym wentylem oraz zamknięciem w technologii "ZIPPER".

  Jaki wpływ na kawę ma opakowanie?

  Kawa świeżo palona do tygodnia czasu od wypalenia przechodzi proces najbardziej intensywnego odgazowania. Bardzo ważnym elementem w opakowaniu jest więc wentyl umożliwiający odprowadzenie nadmiaru gazów, przy jednoczesnym zachowaniu całości aromatu kawy.

  Zamknięcie "ZIPPER" umożliwia wielokrotne, szczelne zamknięcie kawy, mimo jej rozpakowania. Dzięki temu rozwiązaniu możemy być spokojni o świeżość naszej kawy przez długi czas, bez konieczności przesypywania kawy do szczelnych pojemników.

  Kategoryzacja kawy

  Speciality

  Ziarna najwyższej jakości. Zawartość wilgoci 10-12%. Brak wad kategorii pierwszej, nie więcej niż pięć wad kategorii drugiej. Punktacja pucharowa musi być wyższa niż 80 punktów i być wolna od błędów pucharowych.

  Premium

  Ziarna bardzo dobrej jakości. Zawartość wilgoci 9-13%. Do ośmiu wad, w tym wady kategorii pierwszej. Punktacja pucharowa wynosi zazwyczaj 75 – 79,75 punktów i jest wolna od błędów pucharowych.

  Exchange

  Ziarna dobrej jakości. Zawartość wilgoci 9-13%. Liczba defektów mieści się w przedziale 9-23. Wynik pucharowy będzie zazwyczaj poniżej 75.

  Bellow Standard

  Ziarna poniżej standardu. Zawartość wilgoci 7-15%. Liczba defektów do 86. Wynik pucharowy będzie zazwyczaj poniżej 60.