Kawa świeżo palona • broda. coffee • Espresso Grande 80% Arabica / 20% Robusta • 1000g

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • Cena netto: 60,89 zł Cena brutto: 74,90 zł
  • Niedostępny

  Właściwości

  Pochodzenie ziarna: Brazylia, Honduras, Indie, Nikaragua
  Stopień palenia: 3/5
  Kwasowość: 2/5
  Body: 4/5
  Waga opakowania kawy: 1000 g
  Skład: 80% Arabica - 20% Robusta

  Espresso GRANDE

  80% Arabica / 20% Robusta

  Witaj w królestwie wyjątkowej kawy, gdzie potęga spotyka doskonałość. Przedstawiamy Ci Espresso Grande - świeżo paloną kawę ziarnistą o jakości premium, która zapewni Ci niezapomniane doznania smakowe. Majestatyczny niedźwiedź brunatny, który spokojnie zerka z opakowania, symbolizuje siłę i wyjątkowość tej kawy.
  Espresso Grande to niezwykła mieszanka szlachetnych ziaren arabiki, pochodzących z wysokogórskich terenów Ameryki, uzupełniona niewielką domieszką robusty z Azji. To starannie dobrane i co najważniejsze, świeżo palone ziarna. Wszystko po to, aby zachować ich pełnię smaku i aromatu dla Ciebie.

  Espresso Grande - charakterystyka

  Kawa ta charakteryzuje się wyjątkowo słodkim, delikatnym i jedwabistym posmakiem, który rozkwita na Twoim podniebieniu. Jest to kawa, która zachwyca swoją niepowtarzalną mieszanką słodyczy i wytrawności, tworząc niezapomniane doświadczenie. Jej body jest głębokie, co dodaje intensywności i pełni smaku.

  Stopień Palenia: 3/5

  Kwasowość: 2/5

  Body: 4/5

  Przeznaczenie: ekspresy automatyczne, ekspresy kolbowe, kawiarki, alternatywne parzenie

  Espresso Grande - profil smakowy

  Espresso Grande to prawdziwie zbalansowane arcydzieło, które wzbudza zachwyt perfekcyjną równowagą. Każdy łyk jest idealnie skomponowanym pakietem doznań. Nuty jakie wyczujemy w tej mieszance to słodki karmel w połączeniu z orzechem laskowym, natomiast całość dopełnia delikatny smak wanilii. Ta kawa jest nie tylko wyjątkowo zbalansowana, ale również niesamowicie aromatyczna.

  Wyczuwalne nuty smakowe: karmel, orzechy laskowe, wanilia

  Świeżość i przechowywanie

  Zadowolenie oraz wygoda naszych Klientów jest dla nas najważniejsze. Do pakowania naszych kaw wykorzystujemy opakowania najwyższej jakości, ze specjalnym wentylem oraz zamknięciem w technologii "ZIPPER".

  Jaki wpływ na kawę ma opakowanie?

  Kawa świeżo palona do tygodnia czasu od wypalenia przechodzi proces najbardziej intensywnego odgazowania. Bardzo ważnym elementem w opakowaniu jest więc wentyl umożliwiający odprowadzenie nadmiaru gazów, przy jednoczesnym zachowaniu całości aromatu kawy.

  Zamknięcie "ZIPPER" umożliwia wielokrotne, szczelne zamknięcie kawy, mimo jej rozpakowania. Dzięki temu rozwiązaniu możemy być spokojni o świeżość naszej kawy przez długi czas, bez konieczności przesypywania kawy do szczelnych pojemników.

  Kategoryzacja kawy

  Speciality

  Ziarna najwyższej jakości. Zawartość wilgoci 10-12%. Brak wad kategorii pierwszej, nie więcej niż pięć wad kategorii drugiej. Punktacja pucharowa musi być wyższa niż 80 punktów i być wolna od błędów pucharowych.

  Premium

  Ziarna bardzo dobrej jakości. Zawartość wilgoci 9-13%. Do ośmiu wad, w tym wady kategorii pierwszej. Punktacja pucharowa wynosi zazwyczaj 75 – 79,75 punktów i jest wolna od błędów pucharowych.

  Exchange

  Ziarna dobrej jakości. Zawartość wilgoci 9-13%. Liczba defektów mieści się w przedziale 9-23. Wynik pucharowy będzie zazwyczaj poniżej 75.

  Bellow Standard

  Ziarna poniżej standardu. Zawartość wilgoci 7-15%. Liczba defektów do 86. Wynik pucharowy będzie zazwyczaj poniżej 60.