FISSLER - Intensa - Garnek średni Ø16 cm - 1,9 l

 • Dodaj recenzję:
  • 16 114 16
  • Producent: FISSLER
  • EAN: 4009209286136
  • Dostępność: Zapytaj o dostępność
   Koszty wysyłki: Darmowa od 249 zł

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 584,55 zł Cena brutto: 719,00 zł
  • Niedostępny
  • 20 RAT 0% - Rata : 35.95 zł miesięcznie

  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

  Właściwości

  Materiał: stal szlachetna
  Wykończenie: połysk
  Skala: Nie
  Możliwość stosowania: kuchenka ceramiczna, kuchenka elektryczna, kuchenka gazowa, kuchenka indukcyjna, zmywarka
  Pojemność: 1,9 l
  Średnica: 16 cm
  Średnica palnika: 14,5 cm
  Gwarancja: 10 lat
  Linia produktów: Intensa
  Fissler Logo
  FISSLER to 160 lat tradycji w produkcji naczyń kuchennych. Zaawansowana technologia, najlepsze materiały i nowoczesny design sprawiają, że wyprodukowane naczynia są ponadczasowe. Stalowe garnki, patelnie i szybkowary firmy Fissler wprowadzają nową jakość do naszych kuchni. Są funkcjonalne, estetyczne i wyjątkowo trwałe. Użytkowanie naczyń Fisslera gwarantuje sukcesy kulinarne przez wiele lat.

  Inteligentne. Innowacyjne. Jedyne w swoim rodzaju.

  Intensa to najwyższa jakość naczyń. Wykonane z polerowanej stali nierdzewnej. Posiadają grube akutermiczne dna rozprowadzające równomiernie ciepło na całe naczynie.

  Ich nowoczesna konstrukcja pozwala na przechowywanie garnka w garnku dzięki czemu możemy zaoszczędzić nieco miejsca w naszej kuchni.

  Odpowiednie wyprofilowanie górnej części ścianek naczynia pozwala na stworzenie obiegu zamkniętego, a tym samym na gotowanie produktów w małej ilości wody zwane też "gotowaniem we własnym sosie". Woda paruje i skrapla się pod pokrywą ponieważ jej temperatura jest niższa. Skroplona woda spada w postaci deszczu na dno naczynia. Oczywiście ten sposób przygotowywania zdrowej żywności wymaga zachowania odpowiedniej procedury gotowania, a więc kontrolowania dopływu energii w poszczególnych etapach:
  • Po wcześniejszym włożeniu produktów i dolaniu niewielkiej ilości wody oraz po założeniu pokrywy, podgrzewamy naczynie na średnim zakresie kuchenki.
  • W momencie pojawienia się pierwszej pary z pod pokrywy, zmniejszamy zakres kuchenki do minimum. W tym momencie skumulowane ciepło w akutermicznym dnie naczynia podtrzymuje właściwą temperaturę do gotowania w obiegu zamkniętym. Naczynie uszczelnia się poprzez wytworzenie się płaszcza wodnego między obręczą naczynia a pokrywą.
  • Zbyt duży spadek temp. powoduje rozszczelnienie naczynia. Dlatego co jakiś czas należy kontrolować czy aby z pod pokrywy nie unosi się para. W przypadku jej pojawienia się zwiększamy nieco dopływ energii.

  Ten sposób gotowania przy małej ilości wody w temp. od 60 do 100°C pozwala zachować właściwości smakowe i odżywcze produktu i nie wywołuje rozpadu zawartych w nim witamin. Stąd też ugotowane w ten sposób owoce czy warzywa zachowują wszystkie witaminy i mikroelementy.

  W naczyniach Intensa wytworzenie obiegu zamkniętego wiąże się dodatkowo z odpowiednim usytuowaniem pokrywy względem naczynia. W jednym położeniu przy pokryciu się wyprofilowania w obręczy naczynia i pokrywie tworzy się otwór, którym można łatwo usunąć płyn z naczynia. Przekręcając pokrywę o 90° likwidujemy otwór i pozwala to na uszczelnienie naczynia.

  Kolejnym elementem charakterystycznym dla linii Intensa są uchwyty naczyń zintegrowane z uchwytem pokrywy. W prosty sposób możemy odłożyć pokrywę zakładając ją na uchwycie naczynia pod takim kątem, że skroplona na niej woda ścieka bezpośrednio do naczynia.

  Ranty naczyń Intensa są tak wyprofilowane, że możemy bezkropelkowo przelewać płyny tzn. płyn leci cienką stróżką nie cieknąc po ściance naczynia.

  Wewnątrz garnków znajduje się podziałka umożliwiająca łatwe odmierzanie płynów.

  Naczynia wykonane są ze stali CrNi 18/10 zwanej też stalą chirurgiczną ponieważ jest to najwyższej próby stal chromoniklowa, z której wykonywane są narzędzia chirurgiczne jak też naczynia do przechowywania plazmy krwi, co świadczy o ich sterylności.

  Jedyną wadą tych naczyń jest to, że nie można włożyć ich do piekarnika. Nie pozwala na to materiał z jakiego wykonane są uchwyty naczyń. Zastosowane w linii Intensa rozwiązania sprawiają, że stały się one bestsellerem na rynku naczyń. Solidna jakość, nowoczesne wzornictwo i najlepsze materiały to atuty przemawiające za tym aby znalazły się one również w Twojej kuchni.

  Wymagające wzornictwo

  Fascynuje wielością praktycznych funkcji oraz inteligentnych rozwiązań. Zawarte w produktach szczegóły sprawiają, że gotowanie staje się szczególnym przeżyciem.

  Wygodniejsze gotowanie

  Wolnych rąk w trakcie gotowania nigdy nie jest za dużo. Dlatego pokrywka ma swoje własne miejsce, bezpośrednio w zintegrowanym miejscu na pokrywki.
  Garnki Fissler linii Intensa - wzornictwo

  Możliwość ustawiania w stos

  Lekko stożkowaty kształt pozwala na chowanie wszystkich garnków w szafkach przy zachowaniu oszczędności miejsca - w tym również garnków o jednakowej średnicy.
  Garnki Fissler linii Intensa - układanie w stos

  Funkcja odlewania

  Odlewanie przy zamkniętej pokrywce dzięki zastosowanej w garnku i na obrzeżu pokrywki funkcji odlewania. W zależności od ustawienia pokrywki garnek zamknąć można przy chroniącym witaminy gotowaniu lub też otworzyć na czas podsmażania lub odparowywania.
  Garnki Fissler linii Intensa - funkcja odlewania

  Skala

  Każdy oryginalny garnek z serii Profi jest wyposażony w podziałkę wewnątrz naczynia. Jest to bardzo praktyczne do właściwego dozowania w trakcie gotowania. Odpada uciążliwe odmierzanie za pomocą kubków miarek.
  Garnki Fissler linii Intensa - wewnętrzna miarka

  Hermetycznie zamknięte dno CookStar do wszystkich kuchenek

  Przystosowane do wszystkich rodzajów kuchenek, włącznie z indukcyjnymi. Dzięki ułożonym w kształt gwiaździsty szczelinom dylatacyjnym garnek stoi zawsze absolutnie płasko. Pozwala to na oszczędność czasu i energii.
  Garnki Fissler linii Intensa - dno CookStar
  Średnica palnika: 14,5 cm

  Właściwości:

  stal nierdzewna
  Stal nierdzewna 18/10 Odporna, łatwa w czyszczeniu Higieniczna, dostosowana do zmywarek
  Na kuchnie gazowe
  Na kuchnie gazowe
  Na kuchnie elektryczne
  Na kuchnie elektryczne
  Na kuchnie elektryczne i ceramiczne
  Na kuchnie elektryczne i ceramiczne
  Na kuchnie indukcyjne
  Na kuchnie indukcyjne
  Dno CookStar na wszystkie rodzaje kuchni włącznie z indukcyjną
  Dno CookStar na wszystkie rodzaje kuchni włącznie z indukcyjną
  Bardzo łatwe w myciu, higieniczne, dostosowane do zmywarek
  Bardzo łatwe w myciu, higieniczne, dostosowane do zmywarek
  Dokładnie przylegająca pokrywa do gotowania w małej ilości wody
  Dokładnie przylegająca pokrywa do gotowania w małej ilości wody
  Brzeg umożliwia bezkroplowe wylewanie
  Brzeg umożliwia bezkroplowe wylewanie
  Zaokrąglenie wewnątrz naczynia dla łatwego mieszania, potrawy nie zalegają na obwodzie dna, łatwe do mycia
  Zaokrąglenie wewnątrz naczynia dla łatwego mieszania, potrawy nie zalegają na obwodzie dna, łatwe do mycia
  Odporne na uszkodzenie i zadrapanie nawet przy użyciu trzepaczki
  Praktyczna skala do mierzenia zawartości