Ekspres do kawy Jura GIGA X8c Aluminium/Black Professinal TFT z przyłączem wody

 • Dodaj recenzję:
  • GigaX8c
  • Producent: JURA
  • Dostępność: Produkt w naszym magazynie. Wysyłka 24h Produkt w naszym magazynie. Wysyłka 24h
  • szt.
  • Cena netto: 21 536,59 zł Cena brutto: 26 490,00 zł
  • 10 lub 20 RAT 0% - Rata : 1324.5 zł miesięcznie

  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

  Technologie i właściwości

  Gwarancja producenta: 25 mc-y
  Dostawa: 0 zł
  Dostawa, uruchomienie, szkolenie: Zapytaj o szczegóły j.broda@brodasystem.pl lub 662 284 040
  Gratis: 1 kg kawy Lavazza Crema e Aroma
  Ekspres z opcją ONE-TOUCH: Tak

  Ekspres do kawy Jura GIGA X8c Aluminium/Black Professional TFT z przyłączem wody

  GIGA Line to seria ekspresów do kawy Jura dedykowanych w miejsca, gdzie liczy się Perfekcja, Precyzja i Profesjonalizm.

  Aksamitna, wysoka crema, to zwieńczenie każdego przygotowanego napoju (ristretto, espresso, cafe creme), a jego niepowtarzalny smak i aromat, to zasługa odpowiedniego procesu wstępnego naparzania oraz właściwego parzenia.
  Ekspres został wyposażony w rozwiązania, które są efektem wieloletnich doświadczeń, które w przypadku szwajcarskiej Jury sięgają bardzo odległych czasów.

  Szybki, profesjonalny ekspres do kawy… Przejście na wyższym poziom

  Nowy, w pełni automatyczny ekspres do kawy GIGA X8c Professional posiada wszystko, czego potrzebują pracownicy dużych biur, przestrzeni typu „open space”, czy pomieszczeń przeznaczonych na odpoczynek.

  Ekspres chętnie kupowany do małej gastronomii oraz biur, zwłaszcza w miejscach, gdzie wydaje się duże ilości napojów kawowych w krótkim czasie, jak też w miejscach gdzie przewidziana jest samoobsługa, a więc w kantynach pracowniczych, stacjach benzynowych, salonach samochodowych itp. Wydajność dzienna to nawet 180 porcji.

  Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium Black Professional TFT podgrzewacze

  Ekspres do kawy Jura GIGA X8c Aluminium/Black Professinal TFT

  Oferuje za naciśnięciem jednego przycisku 29 indywidualnie programowanych specjałów kawowych. Równocześnie z niezwykle intuicyjną obsługą GIGA X8c Professional zapewnia minimum wysiłku przy codziennej obsłudze dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych zbiorników na ziarno z funkcją Aroma Protection, każdy o pojemności 650g. Rekomendowanymi udogodnieniami oszczędzającymi czas mogą być dodatkowo zestaw odprowadzania fusów oraz zestaw odpływowy tacy ociekowej.

  Minimalizacja czasu obsługi dzięki zintegrowanym programom czyszczenia i konserwacji uruchamianym po naciśnięciu jednego przycisku, bez konieczności stałego monitorowania urządzenia. Pojemny zbiornik na wodę i zbiornik na fusy oraz duża taca ociekowa czynią urządzenie niezwykle mobilnym i sprawiają, że można go użytkować w sposób elastyczny, w zależności od potrzeb.

  Najszybszy ekspres profesjonalny… dzięki funkcji SPEED

  Wysoka wydajność modelu GIGA X8c Professional w połączeniu z eleganckim wykończeniem detali I unikalną funkcją SPEED pozwala na przygotowanie filiżanki doskonałej kawy w rekordowo krótkim czasie. Optymalnie ekstrakowana kawa jest mieszana z gorącą wodą wewnątrz urządzenia poprzez dodatkowy przepływ wody poza jednostka zaparzającą. Ten proces sprawia, że kawa zachowuje maksimum smaku i aromatu.

  Gdy kawa zbyt długo poddawana jest procesowi zaparzania (ekstrakcji) napój zawiera więcej goryczy i może nabrać charakterystycznie kwaśnego smaku. Funkcja SPEED, oszczędność czasu i intuicyjna obsługa sprawiają, że GIGA X8c Professional to idealne rozwiązanie dla gastronomii.

  Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium Black Professional TFT funkcja SPEED

  Potrójne układy wody (trzy termobloki, wysokowydajne pompy), bypass wodny… jednym słowem technologia SPEED

  Dodatkowa ilość gorącej wody zapewniana przez trzeci termoblok jest kluczowa dla zwiększonej wydajności ekspresu i pozwala na przygotowanie filiżanki doskonałej kawy w rekordowo krótkim czasie. Dodatkowa ilość gorącej wody dodawana jest do świeżo zaparzonej kawy za pomocą bypassu wodnego poza jednostką zaparzającą (wyjątek stanowi ristretto). Ilość dodatkowej wody może być zaprogramowana dowolnie zależnie od osobistych upodobań smakowych.

  Maksymalna ilość wody do przygotowania kawy to: 290 ml

  Maksymalna dodatkowa ilość wody do przygotowania kawy to: 580 ml

  Dodawanie dodatkowej ilości wody rozpoczyna się w tym samym czasie, co przygotowywanie kawy. Produkty przygotowywane z funkcją SPEED oznaczone są czerwonym znakiem prędkościomierza.

  Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium Black Professional TFT speed

  Dwa ceramiczne wysokowydajne młynki tarczowe

  Dwa ceramiczne wysokowydajne młynki tarczowe sterowane elektroniczne gwarantują szybkość i precyzje procesu mielenia i skrócenie czasu nawet o 75% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Zastosowanie żaren wykonanych ze spieków ceramicznych gwarantuje niezmienną jakość napojów, jak również większą żywotność urządzenia oraz bardzo cichą pracę.

  Dwa oddzielne pojemniki na ziarno

  Umożliwiają zastosowanie dwóch różnych ziaren kawy. Idealne w miejsca gdzie preferencje, co do mocy i smaku kawy, są mocno zróżnicowane. Rozwiązanie to pozwala zdefiniować kompozycje kawowe na bazie jednego lub drugiego ziarna w zależności od zapotrzebowania.

  jura ekspres do kawy giga x8c z przyłączem wody

  Kolorowy wyświetlacz graficzny TFT… Prosta i intuicyjna obsługa

  Ekspres posiada kolorowy wyświetlacz TFT, na którym w trakcie parzenia oraz w trakcie wyboru wyświetlane są kolorowe animacje poszczególnych napojów.
  Napoje możemy wybierać za pomocą przycisków szybkiego wyboru z panelu ekranu startowego (8 pozycji) lub za pomocą Rotary Switch Select (pokrętła).
  Wybór za pomocą pokrętła: w ten sposób możemy wybrać i przyrządzić więcej produktów, niż pokazuje ekran startowy. Po obróceniu pokrętła kolejno wyświetlają się wszystkie możliwe kompozycje (w postaci kolorowych obrazków na wyświetlaczu).

  Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium Black Professional TFT wyświetlacz

  Wyświetlacz kolorowy TFT

  Wyświetlacz kolorowy TFT nie tylko pokazuje kompozycje kaw, które możemy w danym momencie przygotować, ale prowadzi użytkownika poprzez szereg procesów eksploatacyjnych (czyszczenie, wymiana filtra, odkamienianie) i konfiguracji systemu (definiowanie produktów). Wyświetlacz TFT oraz menu w języku polskim, to łatwość komunikowania się z ekspresem.

  ekspres do kawy jura giga x8c z przyłączem wody wyświetlacz

  Ogromny wachlarz możliwości wyboru kaw… od ristretto po caffe latte

  Największym jednak osiągnięciem zastosowanym w tej maszynie, jest możliwość zaprogramowania pod przyciskami kompozycji kawowych – również tych na bazie mleka.
  System One Touch, dotyczy tutaj już nie tylko, cappuccino, ale też kawy latte macchiato espresso macchiato czy kawy białej. Oznacza to, że naciskając tylko jeden przycisk możemy zrobić napoje, takie jak:

  • cappuccino, 2 x cappuccino,
  • latte macchiato, 2 x latte macchiato,
  • espresso macchiato, 2 x espresso macchiato,
  • kawa biała (cafe latte), 2 x kawa biała (cafe latte),

  bez konieczności przesuwania szklanki czy filiżanki pod dodatkową wylewkę.Po naciśnięciu przycisku ekspres zaciąga mleko z pojemnika i podgrzewając spienia go, następnie z tej samej wylewki popłynie zaprogramowana ilość kawy o zaprogramowanej mocy i temperaturze. Dotyczy to napojów kawowych latte macchiato, cappuccino, espresso macciato. W przypadku kawy białej (cafe latte), ekspres dozuje gorące, niespienione mleko i kawę równocześnie z jednej wylewki.
  Przygotowanie idealnego, domowego café au lait staje się naprawdę proste i szybkie. Podobnie jak przygotowanie mlecznych specjałów takich jak cappuccino, espresso macchiato czy trójwarstwowe latte macchiato, które w przypadku GIGA X8c możemy dozować do wysokich 15,9 cm szklanek.
  W ekspresie GIGA X8c Professional mamy też możliwość zdefiniowania kaw czarnych. Do dyspozycji mamy:

  • ristretto, 2 x ristretto,
  • espresso, 2 x espresso,
  • kawa czarna, 2 x kawa czarna,
  • Americano,
  W ekspresie istnieje również możliwość zaprogramowania:
  • dzbanek kawy, 2 x dzbanek kawy,
  • porcja mleka spienionego, 2 x porcja mleka spienionego,
  • porcja mleka (podgrzane), 2 x porcja mleka,
  • porcja gorącej wody,
  Łącznie mamy możliwość zdefiniowania aż 29 opcji wyboru.

  ekspres do kawy jura giga x8c z przyłączem wody
  Ekspres do kawy Jura GIGA X8 Aluminium Black Professional TFT szybkość

  Perfekcyjne Latte Macchiato… Kawa jak w kawiarni

  Nowością w modelach GIGA jest system automatycznego przełączania dozowania mleka spienionego na niespienione. Podczas przygotowywania napoju Latte Macchiato ekspres pobiera i dozuje na początku mleko niespienione (1/3 szklanki), następnie automatycznie przełącza się na piankę mleczną (dopełnia do wysokości 2/3 szklanki). W tym momencie w szklance mamy idealnie rozwarstwione mleko.

  W ten sposób nie ma potrzeby ustawiania pauzy (czyli czasu potrzebnego na rozwarstwienie pianki mlecznej). Po wydaniu mleka ekspres zaczyna dozować kawę, która przechodzi przez warstwę pianki i zatrzymuje się na warstwie mleka niespienionego. W ten właśnie sposób uzyskujemy idealne trzywarstwowe Latte Macchiato.

  Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej – fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – GIGA X8c Professional jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.

  ekspres do kawy jura giga x8c z przyłączem wody latte macchiato

  Możliwość indywidualnych ustawień

  Szeroki wybór akcesoriów dodatkowych poczynając od podgrzewaczy do filiżanek przez chłodziarki do mleka po akcesoria pozwalające na stałe podłączenie wody i odprowadzenie fusów bez nakładu pracy czy też systemy poboru opłat pozwalają stworzyć idealne rozwiązanie dla każdego klienta.

  giga x8 ekspres do kawy jura

  Innowacyjny system wentylacyjny Venti Port

  Z uwagi na fakt, że ekspres wyposażony jest w podwójne systemy i układy, które emitują do wnętrza dużą ilość ciepła ekspres GIGA X8c Professional posiada system wentylacji Venti Port. Porty te działają harmonijnie z elektronicznym systemem wentylacji, automatycznie odprowadzając z wnętrza ciepło, jednocześnie dostarczając tam świeże powietrze.

  giga x8 ekspres do kawy jura

  Certyfikat higieny poświadczony przez TÜV Rheinland

  JURA, szwajcarski specjalista kawowy otrzymał certyfikat potwierdzający spełnianie wysokich standardów higieny w niezależnym teście przeprowadzonym przez TÜV Rheinland. W ramach niezależnego badania mikrobiologicznego, automatyczne ekspresy do kawy JURA poddawano codziennej pracy przez okres kilku miesięcy, podczas gdy naukowcy przeprowadzali analizy istotnych elementów higieny.

  Wyniki wykazały, że ekspresy do kawy JURA są bardzo higieniczne.

  Testy obejmowały wszystkie etapy wykonania specjału kawowego, jednostkę zaparzającą, młynek, pojemnik na ziarna kawy, zbiornik na wodę, pojemnik na fusy, tackę ociekową, dyszę do kawy, wody i do spieniania mleka oraz przewody systemu mlecznego jak również pojemnik na mleko.


  Ekspres do kawy Jura GIGA X3 Aluminium TFT certyfikat TUV

  Możliwość indywidualnych ustawień

  Szeroki wybór akcesoriów dodatkowych poczynając od podgrzewaczy do filiżanek przez chłodziarki do mleka po akcesoria pozwalające na stałe podłączenie wody i odprowadzenie fusów bez nakładu pracy czy też systemy poboru opłat pozwalają stworzyć idealne rozwiązanie dla każdego klienta.

  Ekspres do kawy Jura GIGA X3 Aluminium TFT ustawienie

  Możliwość zmiany nazw produktów

  Ekspres do kawy Jura GIGA X3 Aluminium TFT zmiana nazw

  Możliwość repozycjonowania produktów

  Ekspres do kawy Jura GIGA X3 Aluminium TFT zmiana kolejności

  Zmysłowe podświetlenie ziarna

  Ekspres do kawy Jura GIGA X3 Aluminium TFT zmiana kolejności

  STANDARDOWE PARAMETRY:

  • I.P.B.A.S. - Inteligentny System Wstępnego Zaparzania: wydobywa maksimum smaku i aromatu z każdej mieszanki kawy (z możliwością dezaktywacji)
  • I.P.W.S.: Zintegrowany system filtracji wody (filtry CLARIS Pro Blue)
  • Element grzewczy (termoblok): 3
  • Zintegrowany, stożkowy młynek o sześciu ustawieniach stopnia zmielenia: 2
  • Conector System: NIE
  • Dysza spieniająca PROFESJONALNA: dysza wyposażona jest w silikonowy wężyk, samoczynnie zaciąga mleko
  • Automatyczne programy pielęgnacyjne: płukanie, czyszczenie, odkamienianie
  • Programowanie czasu włączenia i wyłączania: dla każdego dnia tygodnia oddzielnie
  • Licznik wydanych porcji: kawy czarne, kawy mleczne, woda, mleko
  • Wyświetlanie statusu konserwacji: ile czasu pozostało do kolejnej czynności konserwacyjnej (czyszczenie, wymiana filtra)
  • Użycie kawy ziarnistej i mielonej: kawa pozbawiona olejków smakowo-aromatycznych
  • Programowalna twardość wody: programujemy wówczas, gdy nie będziemy stosowali filtr Claris
  • Dozowanie gorącej wody: np. na herbatę
  • Dozowanie gorącej pary: niezależne spienianie mleka, podgrzanie filiżanek
  • Świadectwo higieny JURA: certyfikat TÜV

  FUNKCJE, ZALETY I USTAWIENIA EKSPRESU:

  • Konfiguracja nazw produktów: możesz dowolnie nazwać swoje specjały kawowe
  • Kawy czarne pod przyciskiem: ristretto, espresso, cafe creme (kawa), Americana
  • Kawy podwójne czarne pod przyciskiem: ristretto, espresso, cafe creme (kawa)
  • Kawy mleczne pod przyciskiem: cappuccino, latte macchiato, cafe latte, espresso macchiato
  • Kawy podwójne mleczne pod przyciskiem: cappuccino, latte macchiato, cafe latte, espresso macchiato
  • Kawa specjalna: dzbanek (290 ml) z jakością espresso, 2 x dzbanek (290 ml) z jakością espresso
  • Dozowanie mleka: mleko spienione i mleko niespienione
  • Automatyczne przełączanie z mleka niespienionego na mleko spienione: skraca to czas przygotowania latte macchiato (widoczne 3 warstwy)
  • Technologia Fine Foam: perfekcyjna kremowa pianka o idelanej teksturze
  • Wybór ziaren A la carte: dwa niezależne pojemniki na ziarno. Możliwość komponowania mieszanek kawy.
  • Definiowanie ilości gorącej wody na porcję kawy: 25 ml - 290 ml (przeskok co 5 ml)
  • Dodatkowa porcja wody poprzez bypass: 0 ml - 580 ml
  • Definiowanie ilości ziaren kawy na porcję kawy: 5 - 16 g (b.słaba, słaba, normalna, mocna, b.mocna)
  • Definiowanie temperatury parzenia kawy: niska, normalna, wysoka
  • Definiowanie ilości gorącej wody na herbatę: 25 ml - 450 ml (przeskok co 5 ml)
  • Definiowanie temperatury wody na herbatę: niska, średnia, wysoka
  • Program płukania/czyszczenia systemu mleka: automatyczny - wybór z programów pielęgnacyjnych
  • Komunikaty: wymień filtr, napełnij pojemnik wody/ziarna, opróżnij fusy: tekst (język polski)
  • Komunikacja z użytkownikiem: 3,5`` kolorowy wyświetlacz TFT (grafika i tekst w języku polskim)
  • Innowacyjny system wentylacyjny: odprowadza nadmiar ciepła. Doprowadza świeże powietrze do wnętrza urządzenia
  • Aktywny system monitorowania ilości ziarna: podczas mielenia nigdy nie braknie ziarna

  WYGLĄD I MATERIAŁY:

  • Alu Frame Design 3 mm: aluminiowa płyta panelu przedniego wykończona proszkowo na satynę (mat)/black
  • Rotary Switch: obrotowe pokrętło wielofunkcyjne
  • Podświetlenie filiżanek: kawa w świetle reflektorów (światło białe i bursztynowe)
  • Sound design: sprawia, że ekspres pracuje bardzo cicho
  • Płyta grzewcza: NIE
  • System Sysko: NIE

  W LICZBACH:

  • Regulowana szerokość wylewek kawy: 20 mm - 50 mm
  • Regulowana wysokość wylewki kawy: 70 mm - 159 mm
  • Regulowana wysokość wylewki cappuccino/latte: 70 mm - 159 mm
  • Pojemność zbiornika wody: 2 l
  • Stałe podłączenie wody z odpływem: integrated (G 3/4")
  • Pojemność zbiornika ziarna: 2 x 650 g
  • Pojemność zbiornika na fusy: ok. 40 porcji
  • Długość kabla: ok. 1,8 m
  • Napięcie: 230 V
  • Moc: 2300 W
  • Stand-by Power (tryb gotowości): ≤ 0,1 W
  • Waga: 18,2 kg
  • Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 32 x 56,5 x 49.7 cm
  • Deklaracja zgodności: EG/EC/CE

  PAKIET STARTOWY:

  • Zestaw podłączeniowy z odpływem
  • Tabletki czyszczące Jura 2 szt.
  • Detergent do czyszczenia dyszy Cappuccino 100 ml 1 szt.
  • Miarka kawy mielonej 1 szt.
  • Tester twardości wody 1 szt.
  • Instrukcja w języku polskim 1 szt.