Ekspres do kawy Jura X8 (EA)

 • Dodaj recenzję:
  • 15413
  • Producent: JURA
  • EAN: 7610917154135
  • Dostępność: Produkt w naszym magazynie. Wysyłka 24h Produkt w naszym magazynie. Wysyłka 24h
   Koszty wysyłki: Darmowa od 249 zł

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 10 568,29 zł Cena brutto: 12 999,00 zł
  • 20 RAT 0% - Rata : 649.95 zł miesięcznie

  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

  Gwarancja producenta: 25 mc-y
  Dostawa: 0 zł
  Dostawa, uruchomienie, szkolenie: Zapytaj o szczegóły j.broda@brodasystem.pl lub 662 284 040
  Ekspres z opcją ONE-TOUCH: Tak
  Obejrzyj prezentację w 4K.

   

  Najnowocześniejsze technologie zapewniające maksymalną przyjemność picia kawy. Wytrzymały, uniwersalny profesjonalista do parzenia specjałów kawowych

  Fascynująca uniwersalność modelu X8: Opanował do perfekcji sztukę parzenia całego spektrum specjałów kawowych z dodatkiem mleka lub pianki mlecznej, a także pełnego zakresu specjałów kaw czarnych aż po klasyczny dzbanek kawy. Ekspres został wyposażony w rozwiązania, które są efektem wieloletnich doświadczeń, które w przypadku szwajcarskiej Jury sięgają bardzo odległych czasów.

  Światowa nowość P.E.P.©

  Czyli intensyfikacja nuty smakowej kawy espresso.

  Urządzenia JURA pod każdym względem rewolucjonizują przyjemność picia kawy. Udoskonalony został cały proces parzenia espresso. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®), jest jedyną tego rodzaju technologią, która optymalizuje czas ekstrakcji i gwarantuje najwspanialszy aromat również w przypadku krótkich specjałów kawowych.

  Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.

  Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładką cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

  Ekspres do kawy Jura S8

  Korzyści:

  - 21 programowanych specjałów - Przyjemność picia kawy według indywidualnych preferencji za naciśnięciem jednego przycisku - dzięki funkcji One-Touch.

  - Zamykany pojemnik na ziarna kawy i zbiornik na wodę - Do ochrony przed wpływem czynników zewnętrznych- Funkcja blokady produktów i programowania Zapobiega błędom w obsłudze, np. podczas czyszczenia. Dzięki tej opcji ekspres sprawdza się w miejscach, gdzie liczy się samoobsługa.

  - Duży 2,8" kolorowy wyświetlacz TFT - Prosta i czytelna komunikacja z użytkownikiem. Wizualna, graficzna pomoc podczas procesów konserwacyjnych.

  - 6 dużych, umieszczonych z przodu przycisków wyboru i 2 przyciski nawigacyjne - Przyjemność picia kawy za naciśnięciem jednego przycisku.

  Ekspres do kawy Jura S8

  Profesjonalny młynek Aroma

  Prawidłowe zmielenie kawy pozwala wydobyć z niej pełnię aromatu. Profesjonalny młynek Aroma wyróżnia się o 12,2% głębszym aromatem mielonej kawy oraz większą trwałością w porównaniu z młynkami tradycyjnymi.

  Udoskonalona geometria młynka zapewnia optymalną krzywą mielenia, co gwarantuje uzyskanie idealnego smaku.

  Ekspres do kawy Jura Z6 Aluminium

  Łatwa i wygodna obsługa

  Zbiornik na wodę i pojemnik na ziarna kawy można uzupełniać nawet od przodu. Zbiornik na wodę i pojemnik na ziarna kawy są seryjnie wyposażone w mechanizm zamykający zapewniający ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych. Tacka ociekowa i pojemnik na fusy mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu możne je wyjmować jedną ręką, a przez to szybko i skutecznie opróżniać.

  Ekspres do kawy Jura S8

  Ogromny wachlarz możliwości wyboru kaw… od ristretto po flat white

  Największym jednak osiągnięciem zastosowanym w tej maszynie, jest możliwość zaprogramowania pod przyciskami kompozycji kawowych – również tych na bazie mleka. System One Touch, dotyczy tutaj już nie tylko, cappuccino, ale też kawy latte macchiato espresso macchiato czy kawy białej. Oznacza to, że naciskając tylko jeden przycisk możemy zrobić napoje, takie jak: - cappuccino, 2 x cappuccino, - latte macchiato, 2 x latte macchiato, - kawa biała (cafe latte), 2 x kawa biała (cafe latte), - flat white (kawa biała), 2 x flat whites (kawa biała) bez konieczności przesuwania szklanki czy filiżanki pod dodatkową wylewkę. Po naciśnięciu przycisku ekspres zaciąga mleko z pojemnika i podgrzewając spienia go, następnie z tej samej wylewki popłynie zaprogramowana ilość kawy o zaprogramowanej mocy i temperaturze. Dotyczy to napojów kawowych latte macchiato, cappuccino. W przypadku kawy białej (cafe latte), ekspres dozuje gorące, niespienione mleko i kawę równocześnie z jednej wylewki. W ekspresie do kawy Jura X8 Platinum mamy też możliwość zdefiniowania kaw czarnych. Do dyspozycji mamy: - ristretto, 2 x ristretto, - espresso, 2 x espresso, - kawa czarna, 2 x kawa czarna, - dzbanek kawy. W ekspresie istnieje również możliwość zaprogramowania: - dzbanek kawy, - porcja mleka spienionego, 2 x porcja mleka spienionego, - porcja mleka (podgrzane), 2 x porcja mleka, - porcja gorącej wody. Łącznie mamy możliwość zdefiniowania aż 21 opcji wyboru.

  Ekspres do kawy Jura S8

  Perfekcyjne Latte Macchiato… Kawa jak w kawiarni

  Nowością w modelach X jest system automatycznego przełączania dozowania mleka spienionego na niespienione. Podczas przygotowywania napoju Latte Macchiato ekspres pobiera i dozuje na początku mleko niespienione (1/3 szklanki), następnie automatycznie przełącza się na piankę mleczną (dopełnia do wysokości 2/3 szklanki). W tym momencie w szklance mamy idealnie rozwarstwione mleko. W ten sposób nie ma potrzeby ustawiania pauzy (czyli czasu potrzebnego na rozwarstwienie pianki mlecznej). Po wydaniu mleka ekspres zaczyna dozować kawę, która przechodzi przez warstwę pianki i zatrzymuje się na warstwie mleka niespienionego. W ten właśnie sposób uzyskujemy idealne trzywarstwowe Latte Macchiato. Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej - fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – Ekspres do kawy Jura X8 Platinum jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.

  Ekspres do kawy Jura S8

  Gwarancja higieny z certyfikatem TÜV

  Konserwacja nowego X8 jest tak samo intuicyjna jak jego obsługa. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia w połączeniu z oryginalnymi produktami do konserwacji JURA dbają o czystość i higienę, posiadającą certyfikat TÜV. W X8 zautomatyzowane jest nawet czyszczenie systemu mlecznego, które działa za naciśnięciem jednego przycisku. Masywna podwójna wylewka da się rozłożyć paroma ruchami. Umieszczone z przodu wylewki wyloty przewodów na mleko są łatwo dostępne i w razie potrzeby można je wymienić w bardzo prosty sposób.

  Ekspres do kawy Jura S8

  Indywidualne rozwiązania spełniające Państwa oczekiwania

  Model X8 z dodatkowymi ekspresami automatycznymi i akcesoriami o pięknym kształcie, takimi jak podgrzewacz do filiżanek, chłodziarka Cool Control, system uzupełniania świeżej wody lub system poboru opłat, stanowi idealną podstawę do tworzenia indywidualnych, kompletnych rozwiązań dla kawosza, sprawdzających się w różnych obszarach zastosowania.

  Ekspres do kawy Jura S8

  Specjały

  Produkty

  • 1 Ristretto
  • 2 Ristretto
  • 1 Espresso
  • 2 Espresso
  • 1 Kawa
  • 2 Kawy
  • 1 Cappuccino
  • 2 Cappuccino
  • 1 caffè latte
  • 2 caffè latte
  • 1 Latte Macchiato
  • 2 latte macchiato
  • 1 Flat White
  • 2 Flat Whites
  • 1 porcja mleka
  • 2 porcje mleka
  • Dzbanek kawy
  • gorąca woda
  • gorąca woda na zieloną herbatę
  • 1 special coffee
  • 2 special coffees

  Liczba produktów

  21

  Funkcja Gorącej Wody

  Tak

  Kawa (360 ml)

  2 min. 20 sek.

  2 latte macchiato

  1 min. 50 sek.

  2 cappuccino

  1 min. 18 sek.

  2 Cafe Latte

  1 min. 34 sek.

  2 kawy

  1 min. 3 sek.

  2 espresso

  48 sek.

  2 ristretto

  33 sek.

  Gorąca woda (200 ml)

  50 sek.


  Standardy JURA

  Regulowana jednostka zaparzania

  5 - 16 g

  Inteligentny System Wstępnego Zaparzania - Intelligent Pre-Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

  parametry

  Aktywny monitoring ilości ziaren

  parametry

  Energy Save Mode (E.S.M.©)

  parametry

  Wysokowydajna pompa

  15 bar

  System grzewczy Termoblok

  2

  System obiegu płynów

  1

  Monitoring napełnienia tacy ociekowej

  parametry

  Wyświetlanie statusu konserwacji

  parametry

  Zintegrowany program płukania, czyszczenia i odkamieniania

  parametry

  Regulacja ustawień twardości wody

  parametry

  Jedna lub dwie filiżanki espresso podczas jednego cyklu

  parametry

  Higiena JURA: certyfikat TÜV

  parametry

  Wkład filtra

  CLARIS Pro Smart

  Zero-Energy Switch lub włącznik zasilania

  Klasyczny

  Swiss made

  parametry

  Korzyści

  Kompatybilny z J.O.E.®

  parametry

  Technologia delikatnej pianki JURA

  parametry

  Przygotowanie mleka lub spienionego mleka

  parametry

  Typ młynka

  Profesjonalny młynek Aroma

  Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)

  parametry

  Opcje ustawień i programowania

  Programowanie ilości wody

  parametry

  Ilość wody może być dostosowywana za każdym razem

  parametry

  Programowanie mocy kawy

  10

  Programowanie temperatury

  2

  Programowanie temperatury

  2

  Programowanie ilości mleka

  parametry

  Programowane poziomy temperatury gorącej wody

  3 kroki

  Programowanie ilości gorącej wody

  parametry

  Zintegrowany program płukania i czyszczenia systemu mlecznego

  parametry

  Automatyczny program płukania systemu cappuccino

  parametry

  Wyświetlacz czasu pozostałego do zakończenia cyklu

  parametry

  Wzornictwo i materiały

  Wyświetlacz

  Kolorowy wyświetlacz TFT

  Regulacja wysokości podwójnej wylewki (mleko/kawa)

  65 - 153 mm

  Dysza gorącej wody

  parametry

  Podświetlenie filiżanki

  White and amber


  Codziennie używane

  Dzienna wydajność

  80

  Obszary zastosowania

  Biura typu open space

  Stołówki

  Strefy samoobsługowe

  Dostawca usługi


  W cyfrach

  Pojemność zbiornika na wodę

  5 l

  Pojemność zbiornika na fusy (porcje)

  40

  Pojemność zbiornika na ziarna kawy z pokrywą chroniącą aromat

  500 g

  Długość kabla zasilającego

  1,2 m

  Napięcie

  220 - 240 V ~

  Natężenie prądu

  10 amp

  Częstotliwość

  50 Hz

  Moc

  1450 wat

  Systemy do rozliczania

  zgodny

  Zużycie energii podczas czasu oczekiwania

  < 0.5 Watt

  Waga

  14 kg

  Szerokość

  37,3 cm

  Wysokość

  47 cm

  Głębokość

  46,1 cm

  Numer artykułu

  15100