Dwustronny kamień do ostrzenia Global KING PB-04 800/6000

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • Cena netto: 218,70 zł Cena brutto: 269,00 zł
  • Niedostępny

  Kamień do ostrzenia Global KING PB-04 800/6000

  Profesjonalny, dwustronny japoński kamień wodny, na którym można ostrzyć wysokiej jakości noże, brzytwy oraz nożyczki. Składa się z dwóch powierzchni ostrzących: brązowa strona ma granulację 800 (medium, średnia ziarnistość), kremowa zaś – 6000 (fine, drobna ziarnistość). Granulacja 800 przeznaczona jest do normalnego ostrzenia, natomiast granulacja 6000 służy do wygładzania i polerowania ostrza. Do kamienia dołączony jest wygodny pojemnik.

  Dane techniczne:

  Wymiary – 18,5 x 6,3 x 2,5 cm

  Gradacja – 800/6000 (średnia/drobna ziarnistość)

  Made in Japan

  Wskazówki dotyczące użytkowania

  1. Zanurzyć kamień w wodzie na co najmniej 15 minut lub dopóki przestaną się uwalniać pęcherzyki powietrza.

  2. Umyć i wysuszyć nóż. Postawić kamień tak, aby powierzchnia o granulacji 800 znajdowała się na górze.

  3. Ustawić klingę pod kątem 10-15º, jedną dłonią chwycić rękojeść, a drugą dłonią złapać ostrze. Przesuwać krawędź tnącą wzdłuż całego kamienia, pchając nóż od siebie i do siebie jednostajnym, pewnym ruchem i utrzymując ten sam kąt nachylenia. Jeżeli przy każdym przesunięciu noża słyszymy ten sam odgłos, to utrzymujemy stały kąt nachylenia.

  Uwaga! Osad, którym w trakcie ostrzenia pokrywa się kamień, przyspiesza cały proces. Pod żadnym pozorem nie wolno go zmywać, a jeśli kamień podczas ostrzenia wyschnie, należy skropić go wodą.

  4. Powtarzać czynność ostrzenia dla obu stron noża, aż cała krawędź będzie ostra i w żadnym miejscu nie pozostaną zadziory.

  5. Przewrócić kamień na drugą stronę, tak, aby powierzchnia o granulacji 6000 znajdowała się na górze. Następnie wygładzić i wypolerować krawędź z jednej i z drugiej strony, stosując tę samą technikę, co podczas ostrzenia.

  6. Po zakończeniu ostrzenia wypłukać kamień w wodzie i przechowywać go w stanie suchym.