BODUM - Brazil - Tłokowy zaparzacz do kawy 1 l - czerwony

 • Dodaj recenzję:
  • 10938-294
  • Producent: BODUM
  • Dostępność: Produkt w naszym magazynie. Wysyłka 24h Produkt w naszym magazynie. Wysyłka 24h
  • szt.
  • Cena netto: 138,20 zł Cena brutto: 169,99 zł
  • Oblicz

  Właściwości

  Materiał: szkło, tworzywo
  Możliwość stosowania: zmywarka
  Wysokość: 22 cm
  Gwarancja: 2 lata
  Linia produktów: Brazil

  Tłokowy zaparzacz do kawy Brazil marki Bodum.

  Pojemnik zaparzacza o pojemności 1 l wykonany jest ze szkła borokrzemowego (wysoka czystość, odporność na różnice temperatur, nie reaguje chemicznie z parzona kawą).
  Tłok zbudowany z gęsto tkanego sita ze stali nierdzewnej. Sitko zostało tak skonstruowane, by nie przepuszczać nawet najdrobniejszych ziaren kawy. Charakterystyczny dla tej technologii jest opór, jaki czuje się podczas dociskania tłoka do dna kafetiery.br/> Uchwyt i pokrywka wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

  Do zaparzacza dołączona jest praktyczna miarka, która umożliwia precyzyjne dozowanie kawy.

  Można myć w zmywarce.

  Instrukcja obsługi

  Zaparzacz ustawić na suchej, płaskiej, stabilnej powierzchni. Trzymać mocno za ucho dzbanka i jednocześnie wysunąć tłoczek prosto do góry.
  instrukcja obsługi
  Na każdą filiżankę o pojemności 125 ml wsypać do dzbanka 1 pełną łyżeczkę lub 1 miarkę BODUM® grubo zmielonej kawy. UWAGA: Używać wyłącznie kawy grubo mielonej. Kawa drobno mielona może zapchać filtr i spowodować wytworzenie dużego ciśnienia.
  instrukcja obsługi
  Do dzbanka wlać gorącą, ale nie gotującą się wodę. Od góry pozostawić minimum 2,5 cm wolnej przestrzeni. Zamieszać parzoną kawę plastykową łyżką. UWAGA: Metalowe łyżki mogą podrapać lub wyszczerbić szklany dzbanek i spowodować jego pęknięcie.
  instrukcja obsługi
  Przykrywkę z tłoczkiem nałożyć na dzbanek. Przekręcić przykrywkę, aby zamknąć dzióbek. (Nie dotyczy to modeli typu Brazil). Nie naciskać. Pozostawić kawę do zaparzenia na co najmniej 4 minuty.
  instrukcja obsługi
  Dzbanek trzymać mocno za ucho z dzióbkiem skierowanym od siebie i stosując tylko ciężar własnej ręki lekko nacisnąć gałkę w celu wciśnięcia tłoczka do dzbanka. Powolne wciskanie tłoczka przy użyciu minimalnej siły nacisku daje najlepsze rezultaty. Jeżeli filtr się zapcha lub tłoczek nie daje się łatwo wsuwać, należy go wyjąć, zamieszać parzoną kawę i ponownie wcisnąć. Uwaga: Stosowanie zbyt dużej siły nacisku może doprowadzić do niekontrolowanego wypłynięcia parzonej kawy
  instrukcja obsługi
  Przekręcić przykrywkę, żeby otworzyć dzióbek, a następnie ponalewać kawę.
  instrukcja obsługi
  Po każdorazowym użyciu należy rozkręcić filtr i umyć tłoczek. Wszystkie części nadają się do mycia w zmywarce do naczyń.
  instrukcja obsługi

  Porady dla użytkowników

  ● Dzbanek nie nadaje się do gotowania na kuchence.

  ● Sprawdzić, czy na szklanym dzbanku nie ma śladów podrapania, pęknięcia lub wyszczerbienia. Nie używać dzbanków podrapanych, pękniętych lub wyszczerbionych. Wymienić uszkodzony dzbanek przed ponownym użyciem ekspresu.

  ● Podczas używania trzymać z daleka od dzieci. Gorąca woda stanowi duże niebezpieczeństwo dla małych dzieci!

  ● Nie pozwalać dzieciom samodzielnie używać niniejszego ekspresu do kawy.

  ● Nadmierna siła może spowodować niekontrolowane wypłynięcie kawy z dzbanka powodujące poparzenie.