WMF - światowy producent artykułów niezbędnych w domu

02-10-2023

 

WMF to światowy producent artykułów niezbędnych w domu. Założona w 1853 roku firma jest międzynarodowym dostawcą markowych produktów, które spełniają najwyższe wymagania w zakresie designu, jakości i funkcjonalności. Firmie od samego początku przyświeca filozofia ustanawiania nowych trendów i standardów codziennego życia, dlatego u podstaw sukcesu koncernu leży konsekwentna polityka dotycząca produktów, które wyróżniają się na świecie. WMF to marka będąca synonimem elegancji, aczkolwiek prostoty połączonej z precyzją wykonania i najwyższą jakością wykorzystanych surowców.

Już od ponad 150 lat firma rozwija się na rynki światowe poszerzając swój asortyment. Aby zapewnić sobie bezpieczną przyszłość, WMF dąży do ciągłego rozwoju o czym świadczy ciągle poszerzany asortyment. Już w 1866 roku WMF posiadał w produkcji ponad 960 produktów.  Podstawę rozwoju firmy stanowi zarówno oszczędzanie zasobów i środowiska, jak i zbliżanie się do konsumentów i klientów. Wszystkie działania opierają się na, bazującym na wzajemnym zaufaniu, partnerstwie z klientami. Muszą jednak przynieść zysk przedsiębiorstwu. Cel firmy to obsadzenie strategicznych pozycji, które obronią się przed konkurencją.

U podłoża sukcesu firmy na rynku leży konsekwentna polityka dotycząca produktów. Marce WMF przypada tutaj wyjątkowa pozycja. Produkty WMF wyróżniają się niezwykłym designem, funkcjonalnością i jakością. Tak dobre wyniki osiągają dzięki wprowadzeniu artykułów zaprojektowanych przez znanych projektantów, oraz najwyższą jakość materiałów jaką jest stal nierdzewna Cromargan®.

Firma wielokrotnie zmieniała główną siedzibę. Było to spowodowane również czynnikami zewnętrznymi jak II wojna światowa, ale przede wszystkim rozwojem firmy. Aktualnie główna siedziba koncernu znajduje się Geislingen. WMF Grupa składa się z 10 marek i jest obecna w 24 krajach na całym świecie. Produkty WMF można znaleźć w ponad 200 sklepach należących do firmy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, a także licznych sklepach internetowych.


WMF Design - Zwycięzca wielu nagród

 

Projektowanie zawsze było integralną częścią filozofii firmy WMF mają charakter wyróżniający sie spośród pozostałych. Dziś kreatywny zespół WMF współpracuje z renomowanymi międzynarodowymi projektantami z wielu różnych dziedzin. Firma przyjmuje holistyczne podejście do projektowania, łącząc estetykę, funkcjonalność i użyteczność, jednocześnie koncentrując się na kliencie. Produkty WMF są przeznaczone do przygotowywania, gotowania, jedzenia i picia i jak najwyższego standardu doświadczenia dla klientów. Sukces firmy WMF jest widoczny w licznych nagrodach za wzornictwo, które firma otrzymuje z roku na rok.

 

 

Jakość na stole

Sztućce WMF wykonane z Cromargan protect®

 • Niezwykle odporny na wszelkie oznaki zużycia.
 • Polerowane powierzchnie pozostają błyszczące, matowe wykończenia pozostają matowe.
 • Ostrza noży wykonane z wysokiej jakości specjalnej stali ostrza pozostają ostre przez dłuższy czas.
 • Odporne na rdzę i zmywarkę.
 • Unikalna konstrukcja WMF, która daje Ci przyjemność każdego dnia.

 

Najwyższa ostrość

Noże WMF z technologią Performance Cut.

Performance Cut łączy tradycyjne metody kucia z najnowszymi osiągnięciami technologii precyzyjnej. 
Wyniki są następujące:

 • Doskonała i długotrwała ostrość.
 • Ostrza wykonane z kutego specjalnego ostrza ze stali - solidne i odporne na korozję.
 • Kuta podkładka dla lepszej równowagi i bezpiecznego cięcia.

 

Cool +

 

Dzięki technologii Cool + uchwyty garnków nigdy się nie nagrzewają, nawet podczas gotowania lub gotowania na parze.

 • Opatentowana technologia łączenia między donicą a uchwytami.
 • Uchwyty nie nagrzewają się podczas gotowania.
 • Łatwo rozpoznawalne przez jasne czerwone kropki.

 

 

 

 

 

Sprawdź naszą ofertę marki WMF