LEDLENSER docieramy dalej niż promienie słoneczne

03-10-2023

 

Historia i Początki Firmy

Firma Ledlenser została założona w 1994 roku w garażu w Niemczech przez dwóch braci, Haralda i Reinera Opolka. Początkowy kapitał wynosił zaledwie 1000 marek. Co było potrzebne na start? Szkicownik, przybornik oraz stary komputer Atari. W szybkim tempie dzięki swojej pracowitości, niezwykłym pomysłom i wyczuciu biznesu firma Zweibrüder Optoelectronics GmbH & Co. KG osiągnęła ogromny sukces na rynku. Jej pierwszy sztandarowy produkt, latarka V8, sprzedała się w oszałamiającej ilości na całym świecie. Marka Ledlenser jest własnością firmy Ledlenser GmbH & Co. KG z Solingen.

Z Garażu do Wielkich Fabryk

Obecnie Ledlenser zatrudnia ponad 1000 pracowników, posiada 3 wielkie fabryki, co czyni go jednym z największych producentów latarek na świecie. Ledlenser jest właścicielem ponad 200 patentów i własnych indywidualnych rozwiązań technologicznych. Niemiecka myśl idąc w parze z doskonałą jakością produktów wykreowała niezawodną linię podręcznego oświetlenia oraz stała się synonimem ekskluzywności i perfekcjonizmu w świecie latarek. Latarki ręczne i czołówki Ledlenser to bestsellery będące w posiadaniu każdego poważnego użytkownika. Ciekawostką jest, że największa i najmocniejsza latarka na świecie - 4 metry długości, 216 kilogramów oraz 100.000 lumenów – powstała właśnie w fabrykach Ledlensera.

 
 
 

Produkcja Latarki XEO19R

Na początku była analiza potrzeb. Przed XEO19R dostępne na rynku latarki czołowe posiadały albo stałe światło (konkurencja), albo możliwość zmiany pomiędzy światłem krótkim a dalekim (Ledlenser). Rozpoznaliśmy problem: Co jeśli klient nie chce wybierać pomiędzy światłem krótkim a dalekim, tylko chce równocześnie korzystać z zalet obu ustawień?

Rozwiązanie: Trzeba zaprojektować latarkę czołową, która będzie płynnie i indywidualnie dopasowywała światło. Tylko jak ma to działać? Droga do wynalazku prowadziła przez nasze technologiczne know-how. Ponownie zastosuje się Advanced Focus System (AFS) - jednak nie jak dotychczas. Chcieliśmy zaprojektować pierwszą na świecie latarkę z podwójnym ogniskowaniem. W tym celu miały zostać wbudowane dwa reflektory AFS z soczewką, które będzie można oddzielnie ogniskować a użytkownik przez to będzie posiadał więcej swobody. Podwójnie przekonywujący pomysł. I tak nasz pomysł otrzymał „zielone światło”.

 

Przebieg Produkcji Latarek

Ale do gotowej latarki prowadził jeszcze pracochłonny proces rozwoju. Przebiega on przy każdej nowej latarce Ledlenser zawsze tak samo by na końcu posiąść naszą wyróżniającą się jakość. Jego prostotę z grubsza przedstawiliśmy tutaj:

Analiza życzeń i potrzeb klientów → Analiza konkurencji → Wynalezienie produktu → Pomysł produktu → Koncepcja produktu → Wstępne szkice modułów produktu → Łączny projekt → Wytworzenie prototypu → Testy produktu → Planowanie produkcji → Nowy produkt

 

Zmiany i innowacje

Ilość i jakość

Nowe diody CREE® LED zapewniają najjaśniejsze światło wśród latarek dostępnych na rynku. Efekt ich działania jest spotęgowany przez odpowiednie połączenie soczewki i reflektora, czyli Advanced Focus System. Dzięki temu latarki Ledlenser mogą wytwarzać niesamowite światło długie oraz czyste, homogeniczne światło do oświetlania bliskich obszarów.

 

Matowa struktura "Frozen Black"

Ledlenser opracował nową strukturę rękojeści latarki "Frozen Black". Powłoka ta gwarantuje lepszą przyczepność i komfort pracy, zwłaszcza podczas obsługi w trudnych warunkach lub w rękawiczkach.

 

Anodowana powierzchnia

Anodowana powierzchnia latarki wraz z tytanowym pierścieniem mogą znieść najtrudniejsze warunki oraz uchronić urządzenie przed zniszczeniem

 

Advanced Focus System (AFS)

Specjalny, opatentowany* przez Ledlenser system ogniskowania Advanced Focus System (AFS), który łączy zalety soczewki i reflektora. Ważną częścią jest nasza soczewka reflektora, która ogniskuje do dwóch razy więcej światła niż pospolite reflektory. W tez sposób powstaje niesamowite światło długie. Równocześnie soczewka reflektora może wytwarzać okrągłe, homogeniczne światło, które jest idealne do czytania lub oświetlania bliskich obszarów.
* Patent EP 1880 139 B1, US 7.461.960

 

Speed Focus (SF)

Elastyczna, szybka i niezawodna mechanika suwaka ślizgowego obsługiwanego jedną ręką - Speed Focus. A do tego praktyczny. W przeciągu milisekund można zmienić ogniskowanie światła. W tym celu potrzebna jest wyłącznie jedna ręka, druga ręka jest stale wolna i gotowa do wykonywania innych czynności. Szybciej, łatwiej i pewniej nie da się tego dokonać.

 

Technologia X-LENS (XLT)

Technologia X-LENS zwielokrotnia zalety Advanced Focus System (AFS), i daje nową jakość światła. Perfekcyjnie zsynchronizowane wiązki promieni dowolnej liczby soczewek reflektora łączy się w jedną lampę. Wynikiem jest siła światła powiązanego w jednym wymiarze.

 

 

Blue Moon Focus System

System Blue Moon Focus separuje pasmo niebieskie światła LED, kierując je na krawędź wiązki światła. W ten sposób powstaje charakterystyczny, biały stożek świetlny z niebieską krawędzią. Szczególną uwagę zwraca wyraźnie zarysowany kontur wiązki światła oraz równomierne oświetlenie. Zalety systemu Blue Moon Focus są szczególnie widoczne przy oświetleniu z bliska.

 

SPRAWDŹ TERAZ NASZĄ OFERTĘ MARKI LEDLENSER